Informacje
Ogólne dane
Różne
Adresy
Aktualności
Galeria
Księga gości

proj.logo kadeckiego - Adam Kilian

proj.strony - Kuba Pawluk

15.7.2024

Rejestr odwiedzin:

gość strony.
Administracja


   Król Stanisław August Poniatowski
-założyciel Szkoły Rycerskiej (1765)
 "Pamiętaj, żeś miał honor
być kadetem."
książe Adam Czartoryski (1766) - pierwszy komendant Szkoły Rycerskiej


Liceum Akademickie Korpusu Kadetów "ruszyło"!


wprowadził na stronę Marian Pawluk (02.09.2010)

    Liceum Akademickie Korpusu Kadetów jak podał ks. płk. Marek Wesołowski "ruszyło". Po wielu miesiącach a nawet latach starań i zabiegów w dniu 1 września bieżącego roku otwarte zostało pierwsze Liceum Akademickie Korpusu Kadetów w Lipinach dla młodzieży. Wzorem są Korpusy Kadetów w przedwojennej Polsce.
Na otwarcie przybył ks.kom.dr Leon Szot kanclerz Ordynariatu Polowego WP, szef WKU Radom, starosta powiatu Przysucha pan Niemirski, Wojt gminy Odrzywół, dyrektor oświaty i wychowania powiatu Przysucha oraz rodzice kadetów.
Komendantem LAKK jest płk. w st. spoczynku Ryszard Młodzianowski, który mieszka na tym samym piętrze co młodzież. Kadeci przybyli 30 sierpnia o godz. 11 i rozpoczęło się szkolenie od przymiarki mundurów.
Planuje się 29 października nadanie szkole imienia Biskupa Polowego Tadeusza Płoskiego oraz 10 listopada przejęcie tradycji kadetów na Zamku Warszawskim w Warszawie.
Święto Kadetów zamierza się zorganizować w Krakowie z mszą św. na Wawelu, ślubowaniem kadeckim i spotkaniem z Kadetami II RP.

 


  

 
 

Kadeci II RP, Wszelkie prawa zastrzeżone.