Informacje
Ogólne dane
Różne
Adresy
Aktualności
Galeria
Księga gości

proj.logo kadeckiego - Adam Kilian

proj.strony - Kuba Pawluk

15.7.2024

Rejestr odwiedzin:

gość strony.
Administracja


   Król Stanisław August Poniatowski
-założyciel Szkoły Rycerskiej (1765)
 "Pamiętaj, żeś miał honor
być kadetem."
książe Adam Czartoryski (1766) - pierwszy komendant Szkoły Rycerskiej


Odyseja w Warszawie (89)


wprowadził na stronę Marian Pawluk (03.10.2005)

    1 października 2005r. W Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się premiera „Odyseji” reżyserii Jarosława Kiliana i scenografii Adama Kiliana, naszego Kolegi z Korpusu Kadetów Nr 1 MJP.
Homer gdzieś z zaświatów podziwiał z widzami Teatru Polskiego premierę swego dzieła w reżyserii i scenografii dwóch Panów Kilianów – Jarosława reżysera-scenarzysty (syn) i Adama scenografa (ojciec).
Spektakl zaskakuje widza nowym podejściem do wizji, fonii, rekwizytów teatralnych i efektów optycznych z zastosowaniem aktualnie nowych technik.
Adam już nie pierwszej młodości, jak my wszyscy, wykazuje niezwykłą prężność w działaniu artystycznym, dającą zaskakujące efekty. W ciągu ubiegłych lat wykazywał tę swoją cechę nie tylko w Teatrze Polskim ale i znanym w kraju i za granicą młodzieżowym zespole artystycznym „Gawęda” oraz wielu innych znanych instytucjach teatralnych. Należy też przypomnieć, że wspiera także jak za dawnych lat nasze kadeckie działania swoją wiedzą, artystycznymi umiejętnościami i doświadczeniem. Choćby przy opracowaniu „Księgi Pamięci Kadetów II RP” i Biuletynu Informacyjnego.
Polecamy do obejrzenia nowy spektakl Teatru Polskiego w Warszawie.

 


  

 
 

Kadeci II RP, Wszelkie prawa zastrzeżone.