Informacje
Ogólne dane
Różne
Adresy
Aktualności
Galeria
Księga gości

proj.logo kadeckiego - Adam Kilian

proj.strony - Kuba Pawluk

21.5.2019

Rejestr odwiedzin:
62755
gość strony.




Administracja


   Król Stanisław August Poniatowski
-założyciel Szkoły Rycerskiej (1765)
 "Pamiętaj, żeś miał honor
być kadetem."
książe Adam Czartoryski (1766) - pierwszy komendant Szkoły Rycerskiej



    Zginęli w obozach koncentracyjnych i więzieniach:

ADAMSKI Jacek KK1 2k/39 - Auschwitz 1942 lub 1943.
BADOWSKI Edmund KK2 rm 1938 - Warszawa 1941.
BALIŃSKI Andrzej KK2 rm 1935 - Auschwitz (nr 760).
BESZ Stefan KK2 2k/39 - Auschwitz 1942.
DADAŁ Władysław KK2 rm 1937 - Auschwitz 1941 w bloku 11.
GÓRSKI Jan KK2 m 1924 - Langenfeld KZ Flossenburg 17.4.45.
GRABOWSKI Jerzy KK2 m 1937- Auschwitz bl.11 30.11.1942.
HANDKE Teobald KK rm 1932 - Auschwitz wrzesień 1942.
JABŁONKA Franciszek KK1 rm 1934 - Auschwitz 1942.
KAMIŃSKI Jan KK3 rm 1933 - roztrzelany w obozie Żabików.
KEMPA Konstanty KK1 rm 1935 - Auschwitz 6.1.1945.
KLOC Eugeniusz KK2 rm 1931 - Mauthausen 1.12.1944.
KŁOBUKOWSKI Ludwik KK2 rm1937 - Auschwitz kwiecień 1944.
KONOSEWICZ Stefan KK1 5k/39 - zginął w jednym z obozów.
KREISLER Aleksy KK1 rm 1937 - Auschwitz.
KROK-PASZKOWSKI Józef KK1 rm 1938 -Majdanek.- 1943.
KUCZYŃSKI Witold KK1 5k/39 - Auschwitz 7.1.1942.
KUKIEŁKA Leon KK1 5k/39 - Auschwitz rozstrz. 28.10.1942.
KURKIEWICZ Leszek KK2 rm 1938 - Auschwitz.
LANGIEWICZ Zbigniew KK2 rm 1938 - Auschwitz 1942.
LATKO Jerzy KK2 rm 1939 - po 1942 Auschwitz, Buchenwald.
LEBENSTEIN Władysław KK1 3k/39 - Auschwitz.
LIS Jerzy KK1 rm 1935 - Auschwitz, tort.rostrz. bl.11 w 1942.
ŁYSAK Kazimierz KK1 rm 1933 - Buchenwald 6.10.1943.
MAKALIŃSKI Włodzimierz KK2 rm 1932 - Auschwitz 4.6.1942.
MARCINKOWSKI-MALANOWICZ KK1 rm 1924 - więzień kilku obozów konc. Zginął na jednym ze statków z więźniami, które Niemcy celowo zakotwiczyli w 1945r. w Lubece. Alianci statki zbombardowali.
MELLEROWICZ Roman KK2 4k/39 - Auschwitz 1942r.
MICHALSKI Tadeusz KKKK1 6k/39 - Gross-Ro.sen 1945.
MOTYLEWSKI Zygmunt KK2 rm 1938 - Auschwitz.
OLBRYCHT Bronisław KK1 rm 1926 - Auschwitz.
PAPROCKI Władysław KK2 rm 1930 - Auschwitz 12.2.1942.
PARADOWSKI Zdzisław KK2 rm 1937 - Auschwitz 1942.
PARTUM Edward KK2 rm 1928 - Auschwitz 15.7.1942.
PIETKIEWICZ Zygmunt KK2 6k/39 - Auschwitz 1943.
PIETKIEWICZ-PIETNIUNIAS Aleksander KK2 3k/39 - Auschwitz 1943.
PRZYWIECZERSKI Jerzy KK2 rm 1927 - Neugamme 1943.
POŻERSKI Olgierd KK3 rm 1932 - Majdanek.
ROŻNOWICZ Henryk KK2 6k/39 -Auschwitz (nr 934) 26.6.1941.
RZEPKA Włodzimierz KK1 rm 1938 - Auschwitz 1944.
SAWICKI Stefan KK1 rm 1933 - Auschwitz 16.3.1942.
SITKOWSKI Bolesław KK2 rm 1928- Auschwitz.
SKARŻYŃSKI Tomasz KK2 rm 1922 - Auschwitz 1.12.1942.
SOSNOWSKI Wacław KK3 rm 1933 - Auschwitz.
STEĆ Jan KK3 rm 1936 - Buchenwald 6.10.1943.
SZUBIŃSKI Władysław KK2 rm 1931 - Majdanek.
ŚWIATŁOWSKI Ryszard KK2 4k/39 - Flossenburg.
TALARCZAK Stefan KK2 6k/39 - zginął w jednym z oboz. konc.
TOMCZAK Albin KK3 rm 1936 - Auschwitz.
ZIELIŃSKI Boesław KK2 rm 1937 -ob. Żbi
ków k.Poznania 1945r.

Zabici przez GESTAPO:

BALWIŃSKI Edmund KK2 rm 1935 - w Bydgoszczy 10.8.1941.
BURLAGA JAN KK2 rm 1938 - Warszawa. 19.1.1944.
ĆWIERTNIA Zbigniew KK1 5k/39 - w Lublinie 1943.
DĄBROWSKI Waldemar KK2 3k/39 Warszawa, z ojcem kpt. Jerzym Dąbrowskim AK.
DZIERŻAWSKI Waldemar KK2 3k/39 - w Warszawie 12.11.1943.
GAJDAMOWICZ Zbigniew KK2 3k/39 - Warszawa.
GAJEWSKI Jan KK1 rm 1925 - Biała Podlaska.
GARSZYŃSKI Jerzy KK1 4k/39 - Warszawa.
GOLDHAAR Wojciech KK2 rm 1936 - Warszawa 1941.
GÓRZYŃSKI Tadeusz KK2 rm 1938 - Warszawa maj 1943.
HARASYMOWICZ Jerzy KK1 5k/39 - we Lwowie.
JARMICKI Mieczysław KK2 rm 1939 - Warszawa 17.9.1943.
JAROSZEWSKI Władysław KK2 rm 1936 - w Wilnie 1943.
JEZIERSKI Zygmunt KK2 rm 1922 - Węgry 1944.
KIEMBROWSKI Zenon KK2 rm 1929 - Ciechanów 5.12.1942.
KOCHAŃSKI Jan KK2 rm 1934 - Warszawa 16.2.1944.
KOCHMANN Marian KK1 6k/39 - Lwów 1941.
KOMIEROWSKI Andrzej KK? - Warszawa 17.9.1943.
KOWALÓWKA Adam KK2 3k/39 - Kraków 1943.
KOWALÓWKA Tadeusz KK2 2k/39 - Kraków 1943.
KOZIORADZKI Leszek KK1 rm 1929 - Warszawa 29.5.1943.
KOZŁOWSKI Franciszek KK2 rm 1937 - Zamość
KUHN Jerzy KK2 3k/39 - Warszawa 1940.
KUKIEŁKA Konstanty KK1 5k/31- Auschwitz październik 1941.
MACIAK Tadeusz KK2 rm 1923 - Warszawa 14.2.1940.
MOSZYŃSKI Tadeusz KK1 rm 1922 - Warszawa czerwiec 1944.
NATURALISTA Tadeusz KK1 rm 1927 - Warszawa luty 1944.
PIĄTKOWSKI Bogdan KK2 rm 1928 - Mińsk 1943.
PIASKOWSKI Henryk KK2 rm 1938 - Warszawa.
RAWICZ-TWARÓG Zbigniew KK2 rm 1927 - Palmiry 2.4.1940.
ROGIŃSKI Stanisław KK2 rm 1927 - Warszawa, czerwiec 1943.
ROGOWSKI Jan KK3 rm 1932 - Białobrzegi 3.1.1944.
SIEMASZKO Andrzej KK2 rm 1933 - Warszawa.
SIKORSKI Andrzej KK2 6k/39 - Warszawa 1943.
SKOTNICKI Sławomir KK2 rm 1938 - Szydłowiec 3.8.1944.
SŁOTOŁOWICZ Marian KK1 rm 1927 - Tarnów 1940.
SMOLEŃSKI Tadeusz KK3 rm 1936 - Warszawa kwiecień 1944.
SOKOŁOWSKI Tadeusz KK2 rm 1924 - Mińsk Białoruski 6/7.2.1943.
TOPCZOWSKI Jerzy KK2 3k/39 - Warszawa 1940.
WINCZEWSKI Jan KK2 6k/39 - Rożki k.Radomia 11.1942.
WOJAKOWSKI Zbigniew KK2 rm 1939 - Kraków 28.10.1943r.
ZIELIŃSKI Bolesław KK2 rm 1937 - Żabikowo k.Poznania, styczeń 1945.

Przeżyli kaźnie:

BERNAKIEWICZ Mieczysław KK1 1939-42 - Flossenburg.
BOGACKI Konrad KK3 rm 1930. - Pawiak, Gross-Rosen, Dachau.
BUDZIK Wiesław KK2 rm 1939. - Auschwitz, Flossenburg, Dachau. Po powrocie aresztowany przez UB i stracony 21.10.1946. w więzieniu na Montelupich w Krakowie; rehabilitowany.
CERKLEWICZ Stanisław KK2 rm 1938 - aresztowany w drodze do Torunia 9.10.1939. Od 1940 w Stutthof,Sachsenhausen, Mauthausen-Gusen. (5 lat 7 mies.!).
CZARNOCKI Zygmunt KK1 rm 1939 - aresztowany przez Gestapo na Litwie, potem przez NKWD; z ZSRR wrócił w 1955r.
CZAYKOWSKI Andrzej KK1 rm 1932. - Gross Rosen i Mittelbau-Dora. Po aresztowaniu przez UB stracony w W-wie 10.101953r. Rehabilitowany.
DĄBROWIECKI Zbigniew KK1 3k/39 - Auschwitz od 1940.
DEMBIŃSKI Zygmunt KK2 rm 1935. - aresztowany 26.10.1940. Pawiak, Auschwitz, Buchenwald.
DOMANIECKI Józef KK3 rm 1930. - Auschwitz, Buchenwald.
DUDZIŃSKI Władysław KK1 6k/39 - Auschwitz (2128), Buchenwald.
GARLIŃSKI Józef KK3 1930-34. - aresztowany w 1943. Pawiak, Auschwitz, Neugamme.
GIERASIŃSKI Tadeusz KK2 rm 1929. - Auschwitz i Buchenwald.
GOSZCZYŃSKI Zbigniew KK2 rm 1938 - Auschwitz i Gross Rosen.
GOŚCICKI Tadeusz KK2 rm 1938. - Auschwitz, Buchenwald, Sachsenhausen.
HEJKA Eugeniusz KK2 rm 1939. - Auschwitz (nr 608), od 11.1940 we Flossenburgu - kompania karna.
HOMME Stefan KK2 rm 1932. - od 1942 w Auschwitz, Buchenwald.
JAKUBOWSKI Konrad KK2 rm 1931. - obozy koncentracyjne.
JASIŃSKI Jerzy KK2 1k/38. - Auschwitz, Buchenwald, Mittelbau-Dora, Bergen-Belsen.
JAWORSKI Aleksander KK2 rm 1939. - Dachau.
KALINKA Bogusław KK1 rm 1939. - od 1943 Pawiak, Auschwitz, Lutomierzyce (Czechy).
KANIECKI Lech KK3 rm 1931 - Fort VII w Poznaniu i Mauthausen.
KARCZYŃSKI Adolf KK2 4k/39 - Gross-Rosen, Mauthausen-Gusen.
KOCHANOWSKI Jerzy KK2 rm 1934. - różne obozy koncentracyjne.
KOŁAKOWSKI Jan KK2 rm 1937. - od 1940 Auschwitz, Flossenburg.
KOPCZYK Henryk KK2 rm 1938. - 1944 więzienie na Łukiszkach w Wilnie i obóz koncentracyjny w Kibartach.
KOSSAKOWSKI-KORWIN Józef KK1 rm 1937 - aresztowany przez Gestapo, więzień Pawiaka.
KRASICKI Andrzej KK1 6k/39 - Pawiak, Aushwitz, Buchenwald.
KRAWCZYK Jan KK3 rm 1934. - więzień Gestapo.
KRZYWIECKI Stanisław KK1 rm 1938. - w 1944 więzienie na Montelupich i obóz konc. Płaszow.
KUBAŃSKI Arnold KK1 rm 1937. - Pawiak od 1944, Gross-Rosen, Buchenwald i Bergen-Belsen.
KWIATKOWSKI Andrzej KK2 3k/39 - AUschwitz od 1940.
MACIEJEWSKI Zdzisław KK2 3k/39 - od 1944 Aschwitz.
MACHNIEWICZ Jacek KK1 rm 1931. - aresztowany w 1943, więziony w Kijowie, Lwowie, Gross-Rosen, Auschwitz i Mauthausen-Gusen.
MARESZ Jerzy KK2 3k/39 - Majdanek, Gross-Rosen i Mauthausen-Gusen.
MARKOWSKI Aleksander KK2 rm 1935. - Auschwitz i Mauthausen-Gusen.
MARKOWSKI Stanisław KK2 rm 1936. - obóz Konc. Itzendorf-Krumen.
MATKOWSKI Eugeniusz KK1 4k/39 - Stuthof.
MIKOŁAJCZAK Zbigniew KK2 3k/39 - Żbikowo k.Poznania, kompania karna Gross-Rosen, Buchenwald, Mittelbau-Dora.
NOWAK Paweł KK1 rm 1938. - Auschwitz, Mauthausen-Gusen.
OSIŃSKI Jerzy KK2 rm 1938. - wiezienie w Radomiu, Gross-Rosen.
OSTAŃKOWICZ Czesław KK2 rm 1931. - od 1940 r. Pawiak, Auschwitz, Buchenwald. Działacz obozowej konspiracji.
PIESZAK Antoni KK3 rm 1930. - Gross-Rosen, Lutomierzyce.
PIWOWAR Alojzy KK2 rm 1923. - od 6.10.1942 Auschwitz, Mittelbau-Dora.
PODGÓRSKI Andrzej KK1 rm 1924. Od 10.3.1943 Pawiak, Auschwitz. Po wyzwoleniu zmarł na gruźlicę w 1945r.
RADŁOWSKI Zbigniew KK2 3k/39 - Auschwitz.
SKĄPSKI Zdzisław KK1 rm 1939. - od 1940 Auschwitz.
SMAGACZ Marian KK1 rm 1931. - po kampanii wrześniowej osadzony w obozie koncentracyjnym.
SOKOŁOWSKI Jerzy KK1 rm 1933. - od 1943 Auschwitz, Mittelbau-Dora, Bergen-Belsen.
SOPOĆKO Janusz KK2 4k/39 - od 1943 w Buchenwald.
STAWARZ Jan KK2 rm 1939. - Auschwitz, Buchenwald, Ohrdruff, Dachau - karna kompania.
STECKI Tadeusz KK1 rm 1937. - Auschwitz.
STELMACH Bronisław KK1 rm 1937. różne obozy koncentracyjne.
TACZANOWSKI Kazimierz KK2 rm 1931. - Sachsenhausen-Oranienburg.
TACZANOWSKI Stanisław KK2 rm 1939. - Sachsenhausen.
WALENDZIKOWSKI Władysław KK2 rm 1939. - Dachau.
WIERNICKI Janusz KK1 3k/39 - od 1943 Auschwitz, Buchenwald, Ohrdruff.
WIERZBICKI Mirosław KK1 1933-1937 - Buchenwald.
WIERZBICKI Zbigniew KK1 rm 1939 - Gross-Rosen.
WITEK Teofil KK1 rm 1934. - od 1942 w Auschwitz, następnie Buchenwald (działalność konspiracyjna).
WYDRZYŃSKI Andrzej KK1 5k/39 - od 1943 Pawiak, Gross-Rosen, Dachau.
ZALEWSKI Witold KK1 3k/39 - od 1942 Pawiak, Majdanek, Auschwitz, Gross-Rosen.
ZOŁOTEŃKI Witold KK2 1929-33 - od 1940-1942 Auschwitz. Poległ w Powstaniu Warszawskim.
ZOŁOTEŃKI Zbigniew KK2 rm 1932. - Dachau, Sachsenhausen-Oranienburg.
ZWONICZEKRoman KK1 rm 1930 - od 1942 Auschwitz.
ZYCH Zdzisław KK3 rm 1932. - Pawiak, Gross-Rosen,Bergen-Belsen.
ŻELEWSKI Antoni KK1 rm 1926. - Gross-Rosen.
ŻYTKIEWICZ Aleksander KK1 rm 1923. - od 1943 Pawiak, Auschwitz, Gross-Rosen.

 


  









 
 

Kadeci II RP, Wszelkie prawa zastrzeżone.